Spørgsmål om hold, opstart osv.

Vi modtager i øjeblikket rigtig mange spørgsmål omkring vores forskellige hold, tilmelding, opstarten, udtagelserne osv.

Det er fantastisk, at der er så stor interesse for vores forening og vores mange hold !

Alle spørgsmål relateret til opstart/udtagelse på de forskellige hold (eksempelvis, hvis man ikke kan komme til udtagelse, ønsker at være turist, skal ud at rejse i løbet af sæsonen osv.) skal rettes til instruktøren/instruktørerne på det pågældende hold. Har holdet en IG-konto, så prøv at DM’e eller stil dit spørgsmål på opstartseventen på FB (der er oprettet events til alle hold, find dem på PI Gymnastik’s Facebook-side).

Alle spørgsmål relateret til det praktiske ved at gå i foreningen, eksempelvis omkring kontingent, tilmelding, aldersgrænser osv, skal rettes til bestyrelsen. I kan bruge kontakt-formularen her på siden MEN læs først vores Info, hvor vi svarer på de mest almindelige spørgsmål.

Under kontingent/tilmelding kan I også finde uddybende information om disse emner.

Vi glæder os til at se jer til opstarten på vores forskellige hold.